Wosk Pszczeli

15 marca 2021 0 Przez Angela


Chwilka, wosk pszczeli? Ale jak? Co to? A czemu nie soja?

Za to my, a czemu nie?

Każdą firma prowadzi reaserch, my podczas tworzenia Candlewick pierwsze co sprawdziliśmy to rodzaje wosków aby wybrać najlepsza możliwa podstawę naszych produktow dla was.

Najczęściej zadawane pytanie jakie padło to, a co to jest ten wosk pszczeli? A czasami, naprawdę tworzycie świece z wosku pszczelego? Dziś chcielibyśmy podzielić się z wami nasza droga tworzenia produktów Candlewick z wosku pszczelego.

Zdjęcia które znajdziecie w tym poście są nasze, produkty na zdjęciach pochodzą z Polskiej Pasieki od przemiłego starszego Pana który zafascynował nas swoją historia. Produkty z pierwszej ręki prosto od starszego Pana i jego pszczółek.

Na początek czym jest wosk pszczeli?

Pszczoła – pszczoła zbierająca nektar wśród kwiatów podczas ciepłych letnich wakacji. Tu zaczyna się produkcja wosku pszczelego miodowego. Stronę techniczną można wytłumaczyć następująco, jest to wydzielanie gruczołów woskowych pszczół do budowy plastrów w ulu. Gruczoły wosku pszczelego znajdują się na spodniej stronie odwłoka robotnicy. To malutkie zwierzę podczas budowy używa w 100% czystego wosku pszczelego. Naturalne, organiczne i super zdrowe dla nas, ludzi. To miód.

Co najważniejsze, wosk pszczeli ma wiele wartości odżywczych, o których niewielu wie. Ten wosk jest lekarstwem. Zapalając knot, pozwalając mu się spalić, usuwasz dużą liczbę bakterii z przestrzeni domowej. Wosk pszczeli oczyszcza drogi oddechowe. Wosk miodowy wspomaga ruchomość stawów. Nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych, takich jak ropa naftowa czy syntetyczna parafina.

Pierwszy zakup wosków który wymagał oczyszczenia (oczyszczamy nasz wosk pszczeli osobiście) a tak naprawdę głównie zajmuje się tym Adam. Wosk pszczeli jest bardzo ciężki w obróbce, trzeba siły i wytrwałości. Idealne zadanie dla Pana Adama. Wosk pszczeli odbierany jest przez nas w 10KG brylach. Wosk oczyszczany jest podwójnie, zajmuje to kilka godzin. Po oczyszczeniu musi zastygnąć i na drugi dzień jesteśmy wstanie powoli zacząć tworzyć dla was piękne, zdrowe i pełne wartości produkty.

Zakup + Nie oczyszczone bryły 10KG wosku Pszczelego z Pasieki:

Każdą wizyta w naszej Polskiej pasiece to dla nas niesamowite przeżycie. Uwielbiamy to miejsce. Czujemy ze nasze produkty są naprawdę z najlepszej jakości.

Dlaczego sami oczyszczamy wosk?

Wosk pszczeli oczyszczany przez nas odpowiednio zatrzymuje najwiecej swoich wartości. Nasze produkty nie tracą na wartości. A niżej nasz wosk po oczyszczaniu gotowy do podziału na świece.

Wosk Pszczeli po naszym oczyszczeniu prezentuje się przepięknie, ma złoto -żółty kolor. Błyszczy. Pachnie naprawdę intensywnie miodem. Wartości miodu zawartego w wosku pszczelim są zachowane. Z dumna możemy tworzyć dla was przepiękne świece. Pszczółki, miód, wosk pszczeli to naprawdę najcenniejszy i najszlachetniejszy wosk na świecie. Warto to wiedzieć. Poniżej różnica w wosku oczyszczonym i nie oczyszczonym.

Aż się swieci, promienie słońca tylko dodają mu blasku! 🙂

Candlewick powstało z miłości, z serca i ciężkiej pracy, aby nasze produkty były warte swojej ceny. Od pasieki do świecy.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach jak podobał wam się ten wpis. Czy pomogliśmy wam zrozumieć kulisy świeć z wosku pszczelego Candlewick i określenia czym tak naprawdę jest wosk pszczeli.

To samo zdrowie, a ono jest najważniejsze. Miód i święcą, tak to możliwe.

A więc dlaczego wybraliśmy jeden z dwóch wosków do bazy naszych produktów jako wosk pszczeli?

Właśnie dlatego 🙂

Samego zdrówka!

Zespół Candlewick.