Wosk pszczeli czy wosk sojowy?

11 lutego 2021 0 Przez Angela

Nikomu nie jest łatwo podjąć dezycję.


Zastanawiał się ktoś “wosk pszczeli czy wosk sojowy”? Podczas odwiedzin sklepu Candlewick możesz znaleźć świecie z wosku pszczelego czy wegańskiego wosku sojowego. Nie jest łatwo podjąć dezycję, który wybrać. Pozwól, że wyjaśnimy czym się różnią świece z obu rodzajów wosków, które możesz znaleźć w Naszym sklepie. My wyjaśnimy, ale dezycja należy do Ciebie.

Uważamy, że zdecydowanie należy rozpocząć od najszlachetniejszego z wosków, czyli wosku pszczelego, który nie do końca jest wszystkim znany, a wpływa niesamowicie na samopoczucie.

A więc pszczoły? Tak!


Słyszeliście kiedyś bzyczenie, a w zasadzie brzęczenie pszczół podczas ciepłych letnich dni? Tak, to jeden z procesów powstawania miodu, co za tym idzie również wosku. Wiedzieliście, że sezon pszczeli zaczyna się już w marcu i trwa nawet do października? Dokładnie tak, te maleństwa pracują przez 9 miesięcy po czym wcale nie zapadają w sen zimowy jak wiele osób uważa, lecz tworzą kłąb. Przez okres pracy magazynują syrop, cukier, glukozę po to aby dzięki zapasom oraz zwolnieniu swojego motabolizmu mogły przetrwać zimę. Pszczoły zbierają pyłek, karmią się nim i wypacają wosk, tak dobrze przeczytaliście, wypacają, ale spokojnie tak nazywa się ten proces, bo tak na prawdę jeszcze nikt nie poznał tego niesamowitego procesu.

Bywa, że wosk pszczeli jest podrabiany. Dodaje się do niego na przykład tłuszcze zwierzęce, stearynę, cerezynę, żywicę lub parafinę. Rozpoznać podróbkę można jedynie organoleptycznie: poprzez rozciąganie, ugniatanie, wąchanie, rozrywanie i próbowanie. Dla osób niedoświadczonych może być to niezwykle problematyczne, więc trzeba zdać się na specjalistów.

Naturalny wosk pszczeli jest raczej neutralny w smaku i nie klei się do zębów. Oto przykłady, jak może się zachowywać podrobiony wosk:

Dodanie nafty, bądź terpentyny powoduje, że wosk ma specyficzny smak. Parafina sprawia, że podczas ugniatania wosk zmienia kolor na porcelanowo-biały, a przy pocieraniu robi się gładki i błyszczący. Żywica powoduje, że wosk robi się kleisty. Łój zwierzęcy po prostu cuchnie, tak jak wosk, do którego został dodany.


Miodowy wosk pszczeli to work najwyższej klasy, całkowicie naturally, jeden z najciężnych do obrobienia. Podczas produkcji miodowych świec Candlewick, poddawaliśmy je wielu próbom, baby uzyskać najlepszy możliwy rezultat i świece najwyższej klasy dla Naszych klientów. Od pszczółek, za Naszym pośrednictwem do Waszych domów w wspaniale wyglądającej formie. Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ jesteśmy przekonani o wartościach wosku pszczelego.

Jedną z wizyt u wspaniałego pasjonata tych malutkich pracownic zamieszczamy poniżej.

Czysty wosk pszczeli, który zmieniliśmy w wspaniałe świece Candlewick:


Najważniejsze, że wosk pszczeli posiada niezliczoną ilość wartości, o których mało kto wie. Ten wosk to lekarstwo. Po odpaleniu drewnianego knota i rozpoczęciu spalania wosku pszczelego, świeta zaczyna spalać się bezdymowo zostawiając wspaniały, lecz delikatny zapach miodu. Paląca się świeca wydziela ujemne jony oczyszczają powietrze łagodząc dolegliwości nieżytu górnych dróg oddechowych, chorób płuc, astmy i alergii. Tak to wszystko prawda.


Jesteśmy dumni, że spotkaliśmy na swojej drodze pasjonatów, którzy chętnie dzieląc się swoją wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem nakierowali Nas na stworzenie kolejkcji świec Candlewick wykonanych właśnie z wosku pszczelego. Świece bezpieczne dla dzieco, kobiet w ciąży oraz zwierząt domowych. Drewniany knot nie wydziela toksycznego dymu i tworzy wspaniałą atmosferę.


Najwięszka z świec Candlewick wykonanych z wosku pszczelego pali się nawet do 150 godzin.


Jeżeli szukasz świecy w 100% naturalnej, przy paleniu której nie będziecie musieli obawiać się o negatywny wpływ chemikaliów na Wasze dzieci, rodzinę czy przyjaciół to spróbuj Pszczelej świecy Candlewick, nie pożałujesz!

Miodowa woń unosząca się podczas spalania drewnianego knota pomaga odetchnąć w najcięższy dzień.

Wybieraj mądrze.

Z Soji? Jak to? Ano tak!

Weganin ekolog? W porządku, każdy jest u Nas mile widziany. Nie należy w końcu zwracać uwagi na ludzkie wybory, bądźmy ludźmi. Po wszystki co przeczytaliście powyżej o wosku pszczelim, tutaj nie mogliśmy podjąć innej dezycji jak uzupełnienie sklepu naturalnymi świecami Candlewick tylko z organicznych składników. Natura sama w sobie.


W przeciwieństwie do świec parafinowych, świece wykonane z wosku sojowego starczają na dłużej i spalają się bezdymowo. Wegański wosk sojowy jest lekki i delikatny jak jego wartości.


Składniki wykorzystywane podczas produkcji sojowych świec Candlewick są całkowicie naturalnie. Z pewnością zauważyliście kolorowe suszone kwiaty, które wspaniale ozdabiają świece, są to spożywcze kwiaty, które moglibyście zjeść, gdyby nie fakt, że są zanużone w wosku.


Czas spalania sojowych świec Candlewick to nawet 90 godzin.


Jeżeli kopcący knot o odoże plastiku Was nie zadawala to zapraszamy. Aromatyzowane świece Candlewick wykonane z wegańskiego wosku sojowego z drewnianym knotem na pewno zagoszczą w Waszych domach na długo.

Wybieraj świadomie!

Mamy nadzieję, że dylemat wosk pszczeli czy wosk sojowy nie będzie już problemem. Nigdy.


Teraz, w końcu, jesteście gotowi do podjęcia dezycji przy wyborze świec. Mądrej, świadomej decyzji, która może oddziaływać na zdrowie Wasze i Waszych najbliższych. Bez względu, którą ze świec Candlewick wybierzecie, odpalnie ją i sami zdecydujcie czy było warto. Niech płonie!


Po zakupie świecy Candlewick wrócicie po więcej. Przekojacie się sami.


Mamy nadzieję, że zakochacie się w świecach, zupełnie tak jak my.

Zdrówka kochani, zdrówka ze świecami Candlewick!

Całusy,

Zespół Candlewick